SU: POZIV ZA RADIONICU “POZORIŠTE KAPITALISTIČKE SUROVOSTI”

SU: POZIV ZA RADIONICU “POZORIŠTE KAPITALISTIČKE SUROVOSTI”

Objavio: Magločistač

04.11.2015

Kategorija: Subotica

U Omladinskom sklubu “Skladište” Fondacije “Danilo Kiš” u Subotici, u okviru projekta “Radna soba”, u periodu od 9. do 13. novembra održaće se radionica “Pozorište kapitalističke surovosti” mladog reditelja iz Beograda Uroša Jovanovića. Poziv za učešće otvoren je do 6. novembra.

Pozorište kapitalističke surovosti u današnjim okolnostima ispituje mogućnosti Brehtove ideje o tome da je jedina prava umetnost ona koja nije plaćena i koju rade umetnici koji nisu plaćeni, navodi se u pozivu.

U današnjem kapitalističkom društvu koje kontroliše i deli vreme na što manje jedinice, jedino što preostaje umetničkoj praksi je da vremenski ograniči period stvaranja. Radionica će stoga imati za zadatak proveru da li je moguće za 5 dana napraviti pozorišnu predstavu u kojoj će učestvovati umetnici koji su spremni na borbu sa surovim zakonima materijalističko-kapitalističkog sistema.

Radionica će obrađivati projekat „Sedam kapija Tebe”. Čuvena postavka priče Euđenija Barbe nastala prema Borhesovoj priči „Mrtvac” služiće kao metod za stvaranje ličnih priča o izdaji. Proces podrazumeva 5 dana intenzivnog rada po 5 sati i 12 minuta nakon čega se izvodi predstava.

Javno izvođenje predstave održaće se 13. novembra 2015. godine u 19.30 časova u prostorijama Omladinskog kluba “Skladište” Fondacije “Danilo Kiš”, Park Ferenca Rajhla 12a, Subotica.

Učešće na radionici je besplatno a ulaz na predstavu slobodan.

Zainteresovani mogu da se prijave putem mejla office@danilokis.rs ili telefonom na broj 024 523 566, radnim danima u periodu 7.30 do 14.30 časova.

Izvor: RTV

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.