SITUACIJA NA HORGOŠU 2 IZUZETNO TEŠKA

SITUACIJA NA HORGOŠU 2 IZUZETNO TEŠKA

Izvor: RTV/Vanja Đurić

Objavio: Magločistač

19.09.2015

Kategorija: Subotica

Situacija na graničnom prelazu Horgoš 2 izuzetno je teška, jer se tamo trenutno nalazi oko 300 izbeglica u lošim uslovima, izjavio je danas zamenik vojvođanskog sekretara za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine Aleksandar Jovanović.

“Za sada imaju vodu za piće, međutim, ne postoji adekvatan sanitarni čvor, što je najveći problem za ove ljude. U razgovoru s njima, nažalost, mogu da konstatujem da su ljudi očajni, tužni, izgubljeni i veoma uplašeni”, rekao je Jovanović nakon posete prelazu.

Kako je rekao, izbeglice shvataju da granice neće skoro biti otvoreni, a da je i granični prelaz s Hrvatskom trenutno zatvoren.

“Izmoreni su i vidno iscrpljeni, a neki su i fizički povređeni. Mnogi od njih imaju zdravstvene probleme i potrebna im je ozbiljna medicinska pomoć. Po njihovim rečima, za sada nema izgleda da će se stvari rešiti. Kroz suze pričaju o svojim jadima, izgubili su svoje domove, a mnogi su i bez novca”, rekao je Jovanović, a prenosi Biro za odnose sa javnošću Vojvodine.

Na graničnom prelazu su i predstavnici UNHCR, kao i Komesarijata za izbeglice i migracije koji pokušavaju ove ljude da nagovore da napuste granični prelaz Horgoš 2 i da krenu prema granici s Hrvatskom ili Rumunijom. Po njima, najbezbolnije rešenje za izbeglice bilo bi da se stacioniraju u prihvatnom kampu u Kanjiži, gde je trenutno malo izbeglica, ali se u toku popodneva i večeri očekuje novi dolazak velikog broja ljudi.

 
Izvor: Beta

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.