Savremena galerija Subotica: Izložba Sandre Lakićević „A narrative against narrative“

Savremena galerija Subotica: Izložba Sandre Lakićević „A narrative against narrative“

Objavio: Magločistač

25.01.2024

Kategorija: Subotica

Izložba Sandre Lakićević pod nazivom „A narrative against narrative“ biće otvorena u subotu, 27. januara, u Savremenoj galeriji Subotica, sa početkom u 18 časova.

Izložba multimedijalne umetnice Sandre Lakićević „A Narrative against narrative“ objedinjuje seriju radova „Talking fibres“ (2020), video instalaciju „From ’already no longer’ to ‘not yet’“ (2020), performans/video instalaciju „Lag“ (2019) i dokument performansa „Meet me at 2“ (2023). Odbacivanje ili dekonstrukcija narativa je element koji se ponavlja u ovim radovima i nameće pitanje da li negacijom jednog narativa ne stvaramo samo jedan drugi oblik narativa. Onaj koji možda nema za cilj da ispriča priču iz prošlosti, ali kom prošlost neminovno daje formu.

Sandra Lakićević (1990, Kraljevo, Srbija) živi i radi u Briselu. Završila je osnovne i master akademske studije na slikarskom odseku Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu 2015. godine. Školovanje je nastavila na internacionalnom master programu iz vizuelnih umetnosti u LUCA School of Arts u Briselu, koje je okončala 2019. godine. Pored brojnih grupnih izložbi i rezidencijalnih boravaka, do sada je održala osam samostalnih izložbi u Belgiji i Srbiji. Član je umetničkog kolektiva Level 5 u Briselu. Finalistkinja je Nagrade „Dimitrije Bašičević Mangelos” za 2020. godinu.

Kustos izložbe je Miroslav Jovančić.

Kako su najavili iz ove ustanove kulture, na otvaranju izložbe umetnica će izvesti performans.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.