PROTEST U SUBOTICI: IDEMO DO KRAJA, DO ISPUNJENJA ZAHTEVA

PROTEST U SUBOTICI: IDEMO DO KRAJA, DO ISPUNJENJA ZAHTEVA

Foto: Biljana Vučković

Objavio: Magločistač

23.04.2017

Kategorija: Subotica

Grupa građana u Subotici okupila se večeras ponovo na gradskom trgu na 19. po redu protestu „Protiv diktature“ i poručila da idu do kraja, do ispunjenja svih zahteva.

Foto: Biljana Vučković

“Idemo do kraja i nećemo dozvoliti da nam neko kaže da možemo da prekinemo i da idemo kući. Sve dok ne osećamo da smo na dobrom putu, nastavićemo sa protestima”, rekla je jedna od govornica na protestu.

“Ko ne poznaje svoju prošlost osuđen je da je ponovi”, kazala je ona i dodala da treba da se razgovara o prošlosti da se greške ne bi ponavljale i da bi se iz njih učilo.

Ona je podsetila i da su nove generacije mladih odrasle u svetu u kojem je sve dostupno i sve se rešava preko interneta i pametnih telefona i da svoj bunt iskazuju najčešće onlajn.

Foto: Biljana Vučković

“Građani su paivni. Ljudi misle da jedan lajk može da nahrani gladno dete u Africi. U subotičkoj fejsbuk grupi Protiv diktature imamo 1.700 članova koji vole da proprate slike sa protesta, ali im ne pada na pamet da dođu na proteste”, rekla je ona.

Demonstranti su razgovarali o protestima 5. oktobra 2000. godine i podsetili da je tada postojala opozicija koja je, koliko toliko, bila ujedinjena, da je postojao Otpor, da su oni imali svoja sredstva, organizaciju, govore, koncerte i sve ono što je tada privlačilo mase ljudi.

Protest se nastavlja sutra u 19 časova ispred zgrade Narodnog pozorišta, a za četvrtak je zakazano okupljanje uz živu muziku.

 

 

(Magločistač)

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.