PRONAĐEN SIRIJSKI DJEČAK AZAM

PRONAĐEN SIRIJSKI DJEČAK AZAM

Objavio: Magločistač

28.10.2015

Kategorija: Subotica

Od kraja septembra trajala je potraga za dječakom Azamom Aldahamom, kome je ukazana pomoć u jednoj beogradskoj bolnici.

Petogodišnji sirijski dječak Azam Aldaham, koji je krajem septembra posljednji put viđen u Beogradu, nakon čega mu se gubi svaki trag, konačno je pronađen.

BBC je u utorak navečer na Twitteru objavio da je mali Azam pronađen i da je dobro, a pušten je i kratki videosnimak na kojem dječak maše gledaocima, kao najava za emisiju u četvrtak.

Nakon što je BBC 30. septembra emitirao priču o tom dječaku polomljene vilice, kome je ukazana pomoć u jednoj beogradskoj bolnici, nakon čega je nestao, u potragu za njim krenuo je novinar britanskog servisa John Sweeney.

Kampanja na Twitteru

Ubrzo su mu se pridružile hiljade građana preko društvenih mreža – na Twitteru je pokrenuta kampanja s hashtagom #findazam, a potraga se proširila i na Facebook i Instagram.

I dok se Sweeney među izbjeglicama raspitivao o dječaku, lijepio njegove slike na drveće, beogradska policija je sumnjala da su Azam i njegov pratilac krenuli od Beograda ka Budimpešti.

Mađarske vlasti su, međutim, za BBC rekle da one nisu registrirale dječaka po imenu Azam Aldaham, a policija u Srbiji je imala dojavu da je dječak sredinom septembra stigao u Minhen.

Dječak je posljednji put viđen u društvu čovjeka koji se predstavljao kao njegov otac. Međutim, novinari su sumnjali da je zaista riječ o njegovom ocu.

Kada je prvi put registriran, petogodišnjak se nalazio u prihvatnom centru u Makedoniji.

Izvor: Al Jazeera/agencije

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.