Projekat „Podsticanje mladih da zajedno naprave razliku za vazduh koji udišemo“ otvoren i za mlade Subotičane

Projekat „Podsticanje mladih da zajedno naprave razliku za vazduh koji udišemo“ otvoren i za mlade Subotičane

Foto: NJ/Magločistač

Objavio: Magločistač

28.09.2023

Kategorija: Subotica

Raspisan je projekat Youth4Air2.0 – „Podsticanje mladih da zajedno naprave razliku za vazduh koji udišemo“, koji ima za cilj promociju i negovanje ekološki odgovornog ponašanja, inspirisanje zelenih volonterskih akcija i sistemsko uređenje participacije mladih u procesima donošenja odluka. Na konkurs mogu da se prijave i mladi Subotičani i Subotičanke.

Rok za prijavljivanje je 10. oktobar, a učešće na besplatnom treningu za obuku vršnjačkih edukatora na temu kvaliteta vazduha moguće je putem LINKA.

Poziv se odnosi na mlade uzrasta od 15 do 24 godine iz sledećih gradova i okoline: Subotica, Sombor, Kikinda, Bečej, Zrenjanin, Sremska Mitrovica, Novi Sad, Vršac, Pančevo, Beograd, Smederevo, Bor, Zaječar, Paraćin, Kragujevac, Kraljevo, Novi Pazar, Valjevo, Užice, Loznica, Niš, Raška, Kruševac, Vranje, Leskovac, Preševo, Priboj, Prijepolje, Sjenica, Vrnjačka Banja, Trstenik, Šabac.

Trening se održava u Ekološkom centru Radulovački u Sremskim Karlovcima, od 16. do 18. oktobra. Troškovi puta, smeštaja i hrane su pokriveni od strane organizatora.

Za sva dodatna pitanja, zainteresovani se mogu obratiti na i-mejl adresu: dejana.baltes@connecting.org.rs ili pozvati na telefon: 064 21 31 948.

Projekat realizuje organizacija za razvoj karijere i omladinskog preduzetništva „Connecting” u partnerstvu sa UNICEF-om u Srbiji, uz finansijsku podršku Švedske.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.