Poznati subotički Kafe Grunf zatvoren nakon 12 godina rada

Poznati subotički Kafe Grunf zatvoren nakon 12 godina rada

Zidovi Cafe Grunf-a, foto: NJ/Magločistač

Objavio: Magločistač

31.03.2024

Kategorija: Subotica

Kafe Grunf je nakon 12 godina rada u subotu, 30. marta, zatvoren. Ljubitelji alternativne kulture, dobre muzike i obožavaoci stripa Alan Ford sinoć su se oprostili od ovog kafića koji je dugi niz godina u centru grada bio podrška mnogim umetnicima koji su u ovom prostoru održali veliki broj izložbi, promocija knjiga i svirki.

Cafe Grunf se nalazio u Nušićevoj ulici, u strogom centru grada. Poneo je ime slavnog letača i konstruktora a delom i zbog Klodovika, takođe junaka opšteobožavanog stripa Alan Ford koji je bilo i ime nekada popularnog kafića koji se nalazio na istom mestu početkom dvehiljaditih godina.

Grunf je bio alternativni prostor koji je negovao umetnost i prisnu atmosferu među posetiocima. Ljubitelje stripa, posebno Alana Forda, privukle su u ovaj prostor tapete od kaiševa popularnog izdanja besmrtne filozofije „Ako kaniš pobijediti – ne smeš izgubiti!“ i „Bolji je nečastan bijeg nego častan poraz“.

Prema najavama jednog od vlasnika kafea Grunf Igora Devića, u planu je da na mestu ovog prostora već u maju bude otvoren drugi lokal.

Kada su otvorili kafić, naveo je za portal Subotica.info, verovali su da će on možda potrajati tri godine, koje su se kasnije ipak pretvorile u 12 godina.

„Ljudi su se ovde povezivali, mnogi su se ovde upoznali, a i neke veze su tu nastale…“, rekao je Dević.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.