Gradski odbor Pokreta za preokret Subotica izrazio je danas protivljenje predloga da se za počasnog građanina Subotice proglasi predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, navodeći da je reč o pokušaju dodvoravanja predsedniku, a istovremeno nepoštovanju Subotice i Subotičana.
U ovom Pokretu su zatražili da se ovaj predlog hitno povuče iz procedure pitajući lokalnu vlast, šta je uradio predsednik Srbije za Suboticu, da bude predložen za počasnog građanina.
“Da li je glavni razlog u činjenici što je u ideji ‘humanog preseljenja’ njegova stranka predlagala da se Mađarima, tada većinskom stanovništvu Subotice, za preseljenje u Mađarsku ponudi za put jedan sendvič”, podsećaju u ovom Pokretu.
Oni su naveli da je odluka Komisije za dodelu zvanja i priznanja skandalozna, “da se članu dželatske organizacije, čiji je predsednik osuđen kao ratni zločinac, dodeli tako visoko priznanje grada koji bi trebao da neguje multietničnost i toleranciju”.
Možda je ipak nagrada posledica činjenice što SNS i SVM žele da nagrade nekoga ko je dozvolio, kako su ocenili, “uništavanje domaće poljoprivrede i prodaju vojvođanske zemlje u bescenje i što je Subotica od nekad razvijenog grada postala pust grad ili što se subotička bolnica raspada”.
Podsećaju da se zvanje “počasni građanin” dodeljuje za istaknuto delo u nauci, umetnosti, obrazovanju i postignuća koja su podigla ugled Subotice u zemlji i u svetu.
“Da li su za podizanje ugleda Subotice zaslužni okršaji kriminalnih krijumčarskih bandi ili porast kriminala u Subotici do neslućenih razmera. Čak se i televizijske serije snimaju o tom kriminalu, pa možda je to podiglo ‘ugled’ Subotice? Ili je ugled Subotice podignut time što sela nadomak Evropske unije nemaju kanalizaciju, ni osnovne uslove za normalan život”, smatraju u Pokretu za preokret.
Kako su ocenili, vlast SNS-a i SVM-a karakteriše podrivanje demokratije, gušenje slobode medija, inflacija koja je znatno veća nego u zemljama Evropske unije.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.