POKRET ZA PREOKRET: IZLOŽBA PET GODINA PROPADANJA U SUBOTICI

POKRET ZA PREOKRET: IZLOŽBA PET GODINA PROPADANJA U SUBOTICI

Foto: Magločistač (arhiva, ilustracija)

Objavio: Magločistač

07.09.2017

Kategorija: Subotica

Pokret za preokret najavio je u petak, 8. septembra, u centru Subotice, otvaranje izložbe pod nazivom Pet godina propadanja u Subotici.

Izložba će biti održana na Trgu Cara Jovana Nenada, kod peščanog sata, sa početkom u 17:30 časova.

Ovaj Pokret je u saopštenju za javnost naveo da je “Subotica posebno simbolična zbog opšteg propadanja grada i kriminalnog ponašanja gradonačelnika Bogdana Labana”.

“U Subotici se gradonačelnik ponaša po fašističkim obrascima. Čovek koji preti čupanjem grkljena svojim stranačkim kolegama nema milosti ni prema političkim protivnicima. Na žalost, kako ne postoji nezavisna policija, tužilaštvo i sudstvo, on je umesto zatvora na slobodi i još uvek je gradonačelnik Subotice. To je Srbija poslednjih pet godina, naveo je Pokret za preokret.

Povodom pet godina od formiranja koalicije i Vlade SNS i SPS, Pokret za preokret je održao izlože u Beogradu i u Novom Sadu Pet godina propadanja pod režimom Aleksandra Vučića, sa ciljem da “podseti  građane kako je u proteklom periodu vlast lagala i ponižavala narod, a upropaštavala Srbiju”.

“Izložba sa 120 eksponata prikazuje rezultate 1.826 dana apsolutne vlasti jednog čoveka”, naveo je Pokret.

Oni su podsetili da su nasilnici tokom izložbe u Beogradu uništili 32 eksponata, a da je deo eksponata uništen i u Novom Sadu i dodali da postoji video snimak i da su podnete krivične prijave, ali da se Policija do sada nije oglasila.

 

 

(Magločistač)

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.