“Najopasnije u ovoj odluci za građane Subotice je činjenica da će 25 mesnih zajednica ostati bez sekretara i da će vrata mesnih zajednica početkom realizacije ove odluke biti zakatančena.”
[divide icon=”circle” width=”medium”]
“Aktuelna koalicija u Subotici nastavlja sa urušavanjem lokalne samouprave i komunalnog sistema kroz dovođenje stranačko podobnih kadrova i otpuštanjem stručne radne snage”, smatraju u subotičkom odboru Pokreta za preokret, a imajući u vidu najnoviji predlog odluke Gradskog veća Grada Subotice, kojim se utvrđuje maksimalan broj zaposlenih u sistemu lokalne samouprave.
Naime, usvajanje takve odluke na predstojećoj lokalnoj Skupštini “dovešće do otpuštanja 200 zaposlenih, a imajući u vidu da je u prethodnom periodu došlo do zapošljavanja stranačkih kadrova SNS-a i SVM-a, to će neminovno dovesti do otpuštanja stručnih kadrova potrebnih lokalnoj samoupravi i komunalnom sistemu u Subotici”, navodi se u saopštenju za javnost Pokreta.
“Najopasnije u ovoj odluci za građane Subotice je činjenica da će 25 mesnih zajednica ostati bez sekretara i da će vrata mesnih zajednica početkom realizacije ove odluke biti zakatančena. Na taj način vlast se centralizuje i pokazuje odnos gradskih čelnika prema građanima – koji su im nebitni. Na udar su došli predškolska ustanova ‘Naša radost’ koja će ostati bez 40 zaposlenih i Gradska biblioteka bez 7 zaposlenih, što pokazuje učinak ove vlasti jer su mladi otišli u inostranstvo, pa nema ko da vodi decu u obdanište ili da posećuje biblioteku.”
Tako “Subotica postaje grad u kome se za sve pita samo jedan čovek, gradska samouprava se derogira i uvodi se apsolutizam Bogdana Labana , koji je zajedno sa SVM-om popunio kancelarije stranačkim kadrovima, a građane zaboravio”, zaključuju iz subotičkog odbora Pokreta za preokret.
[clear]
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.