POKRET “DOSTA JE BILO”: GRADSKA IZBORNA KOMISIJA IZIGRALA KANDIDATE ZA ODBORNIKE

POKRET “DOSTA JE BILO”: GRADSKA IZBORNA KOMISIJA IZIGRALA KANDIDATE ZA ODBORNIKE

Objavio: Magločistač

30.04.2016

Kategorija: Subotica

Gradska organizacija Pokreta “Dosta je bilo” saopštila je danas da su, na osnovu pregleda izbornog materijala, ustanovili “grube propuste biračkih odbora na 12 izbornih mesta gde Zapisnik sa glasačkog mesta nije potpisan od svih čalnova biračkog odbora, kao i da u nekoliko slučajeva nema ni jednog potpisa članova, već je samo potpis predsednika biračkog odbora”.

Na utvrđene “nezakonite radnje” Pokret “Dosta je bilo” je podneo prigovore za svaki pojedinačni slučaj Gradskoj izbornoj komisiji koja je iste, međutim, odbila zbog neblagovremenog dostavljanja, budući da zakon nalaže da je rok za dostavljanje prigovora 24 časa od kad je doneta odluka, izvršena radnja ili učinjen propust, odnosno, 26. april do 18.30 časova.

Ali, “kada se uzme u obzir činjenica da je Gradska izborna komisija dozvolila da se pregled izbornog materijala omogući tek 27.04 od 8h, jasna je namera da se nikom ne dozvoli da uloži prigovor na bilo kakvu uočenu nepravilnost pošto je svaki prigovor već u tom momentu neblagovoremen”, objašnjava Dragan Vignjević ispred ovog pokreta.

Na ovaj način, predsednik i članovi Gradske izborne komisije su “izigrali” sve predstavnike podnosilaca izbornih lista i kandidate za odbornike “ne dozvolivši im uvid u izborni materijal u roku od 24 h od donošenja odluke kojom se utvrđuju konačni rezultati izbora održanih 24.aprila”, zaključuju iz Pokreta “Dosta je bilo”.

(Magločistač)
m od logoa sa rogovima mali

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.