Počasni vicekonzulat Italije, prva konzularna kancelarija ove zemlje u Srbiji koja je van Beograda, danas je svečano otvorena, u zgradi “DDOR Novi Sad” u Subotici. Ovaj vicekonzulat je nadležan za Vojvodinu u kojoj Italija zauzima prvo mesto kao strani investitor i gde živi najveći broj pripadnika italijanske zajednice.
U trenutku dok se Italija u Briselu zalaže da se otvore nova poglavlja za pristup Srbije Evropskoj uniji, ambasador Italije u Srbiji Đuzepe Manco je sa premijerom Vojvodine Igrom Mirovićem i gradonačelnikom Subotice Bogdanom Labanom svečano otvorio počasni vicekonzulat Italije u Subotici koji je nadležan za Vojvodinu.
Uloga ovog konzulata je da bude na usluzi i srpskim i italijanskih državaljanima, kao i da poboljša odnose Italije i Vojvodine, u kojoj su naše firme i najbrojnije. Naime, u Vojvodini ima 50 naših preduzeća koja zapošljavaju 10.000 ljudi, a investirale su u njih 800 miliona evra”, izjavio je Đuzepe Manco, ambasador Italije u Srbiji.
Pokrajinski premijer Vojvodine Igor Mirović je istakao da će počasni vicekonzulat Italije u Subotici doprineti boljoj ekonomskoj, kulturnoj i naučnoj saradnji sa Vojvodinom.
“Ovaj vicekonzulat u Subotici biće tačka za budućnost za, možda, još 50 novih italijanskih kompanija. Ovaj vicekonzulat biće most između srpskih i italijanskih građana ovde na severu Srbije. Vicekonzulat može biti most u razmeni studenata, profesora i, uopšte, prenosu znanja sa uglednih italijanskih univerziteta”, istakao je Igor Mirović, predsednik Vlade AP Vojvodine.
Ceremoniji svečanog otvaranja počasnog vicekonzulata Italije u Subotici prethodio je sastanak sa italijanskih privrednicima, kome je prisustvovao i Karmine Taralo, počasni vicekonzul Italije u Subotici, koji je i osnivač Italijanskog kulturnog centra “Piazza Italia” i direktor preduzeća “Elektroremont”, koje je, uz “Leonardo” i “Kalcedoniju” jedno od italijanskih preduzeća u Subotici, koja zapošljavaju ukupno 2.000 Subotičana.
Izvor: RTV (Rada Stajić)
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.