Multimedijalni koncert autorske muzike i poezije Borivoja Vujića biće održan u nedelju, 24. septembra, u Narodnom pozorištu Subotica – scena Jadran, sa početkom u 19.30 časova. Ulaz je besplatan.
„Reč je o muzici koja nije određena strogim stilskim i žanrovskim identitetom već sadrži kombinaciju ambijentalne i elektronske muzike sa primesama džeza gde se odlično uklapaju vokali, duvački i gudački instrumenti. Drugim rečima, ova ostvarenja u mnogome podsećaju na filmsku muziku gde dominiraju tematski blokovi umetnikove priče koju prati video sadržaj na pozorišnom platnu“, navodi se u pozivu.
Idejni tvorac celokupnog projekta je Subotičanin Borivoj Vujić koji sa ansamblom želi da prezentuje deo svog umetničkog opusa. Ovaj teatarski performans sadrži sinergiju muzike, poezije, modernog plesa i filma.
Članovi ansambla:
Tamara Babić (sopran) – vokalna solistkinja iz Subotice, članica zborova koji neguju duhovnu muziku i solo interpretator etno, narodne, zabavne i evergrin muzike.
Nataša Kostadinović (alt) – doktorirala na studijama za muziku i medije, dugi niz godina nastupa kao horski i solo izvođač, radi kao profesorica solfeđa u Muzičkoj školi – Subotica.
Adriana Apro Sič (violončelo) – rođena u Subotici gde je završila osnovnu i srednju školu. Studirala je muzičku akademiju ,,List Ferenc” u Budimpešti gde je diplomirala na odseku za violončelo. Trenutno predaje u Muzičkoj školi ,,Petar Konjević” u Somboru.
Borivoj Vujić (klavijature, mikseta, aranžman, postprodukcija i poezija) – rođen u Subotici gde je završio osnovnu, srednju i Višu školu. Pored muzike bavi se pisanjem poezije, kratkih priča i eseja iz oblasti kulture i filozofije.
Učestvuju još i Plesni studio Larisa (koreografkinja Valentina Vanja Vujković Lamić), Creative studio (koreografkinja Mirjana Perčić i Maša Lukić) kao i recitator Boris Koračak.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.