Narodni pokret Srbije: Rekonstrukcija Narodnog pozorišta u Subotici dokaz nesposobnost aktuelne vlasti

Narodni pokret Srbije: Rekonstrukcija Narodnog pozorišta u Subotici dokaz nesposobnost aktuelne vlasti

Zgrada Narodnog pozorišta u Subotici, foto: NJ/Magločistač

Objavio: Magločistač

20.02.2024

Kategorija: Politika , Subotica

Gradski odbor Narodnog pokreta Srbije (NPS) u Subotici je povodom najave otvaranja Narodnog pozorišta u Subotici naveo da rekonstrukcija zgrade teatra traje 17 godina i da „predstavlja klasičan pokazatelj nesposobnosti aktuelne vlasti da završi još jedan u nizu kapitalni projekat.

„Jedno od najstarijih pozorišta u Srbiji koje bi trebalo da bude kruna kulturne baštine našeg grada, pretvorilo se u večito gradilište“, ocenjeno je u saopštenju ove stranke.

Od predsednika pokrajinske vlade Igora Mirovića se moglo čuti da se otvaranje pozorišta očekuje 15. marta, navode u NPS-u i ističu da je gradonačelnik Subotice Stevan Bakić kasnije najavio novi rok za završetak radova, i to 22. april.

Oni su upitali vlast „zašto se javnost dovodi u zabludu sa nerealnim rokovima: da li je moguće da se konstantno igranje sa datumima otvaranja koristi kao zavodljiva zavesa iza koje se skriva prava istina o dubokoj nesposobnosti ili možda čak i malverzacijama“.

Takođe, NPS se pita i „da li će prvo otvaranje uopšte biti realizovano, i da li će to otvaranje obuhvatiti ceo kompleks ili samo njegov deo“.

Građani Subotice zaslužuju, kako su ocenili, „transparentnost koju od ove vlasti ne dobijaju“.

Ova stranka je najavila da će, ukoliko preuzmu vlast, temeljno ispitati sve okolnosti i potencijalne malverzacije tokom rekonstrukcije i izgradnje zgrade Narodnog pozorišta od 2007. godine do danas.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.