Najviše građana se žalilo na rad Sekretarijata lokalne poreske administracije i JKP “Vodovod i kanalizacija”

Najviše građana se žalilo na rad Sekretarijata lokalne poreske administracije i JKP “Vodovod i kanalizacija”

Gradska kuća Subotica, foto: NJ/Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

03.06.2020

Kategorija: Subotica

Tokom 2019. godine Lokalnom ombudsmanu obratilo se ukupno 1.739 građana Subotice, od kojih se 388 njih žalilo na rad javnih preduzeća i organa uprave grada, navodi se u godišnjem izveštaju zaštitnika građana.

Od tog broja, 27 pritužbi odnosilo se na rad javnih preduzeća, među kojima su najviše nezadovoljstva građani iskazali spram JKP “Vodovod i kanalizacija” protiv kog je podneto 13 pritužbi. Slede JKP “Subotica-trans” s 3 pritužbe, po dve pritužbe odnosilo se na rad JKP „Suboticagas“, JKP „Parking“, JKP “Čistoća i zelenilo”, JKP „Dimničar“, dok su po jednu pritužbu imali ЈKP “Pogrebno”, ЈKP “Toplana”, te JP za upravljanje putevima i urbanističko planiranje.

Na rad organa uprave i ustanova žalilo se 349 građana, a najviše pritužbi imali su Sekretarijat lokalne poreske administracije – 118, i Centar za socijalni rad – 114. Slede Sekretarijat za inspekcijsko-nadzorne poslove (31), Sekretarijat za građevinarstvo (24), Sekretarijat za imovinsko-pravne poslove (19), Sekretarijat za poljoprivredu i zaštitu životne sredine (10), Sekretarijat za društvene delatnosti (8), PU “Naša radost” (7), Komunalna policija (7), Gradsko javno pravobranilaštvo (5), Istorijski arhiv (2), dok su po jednu pritužbu imali Gerontološki centar, Prosvetna inspekcija, MZ „Kelebija“, Savet za zdravlje i Komisija za predstavke.

U godišnjem izveštaju Lokalnog ombudsmana konstatuje se da su, kada je reč o oceni stanja ljudskih prava u Subotici, najugroženija ekonomska i socijalna prava, što je višegodišnji trend.

“Iz oblasti prava na rad vrlo često nam se obraćaju građani, prošle godine nam se 238 sugrađana obratilo sa raznim pitanjima iz radnih odnosa. Prema ovim brojkama, pravo na rad i dalje spada među ugrožena ljudska prava”, konstatuje Lokalni ombudsman.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.