Savet Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) doneo je na večerašnjoj sednici u Domu kulture u Feketiću, odluku o konačnom isključenju 82 člana iz ove stanke, koji su istovremeno i članovi civilne organizacije Mađarski pokret, a među njima je i gradonačelnik Subotice Jene Maglai.
Članovi Saveta večeras nisu prihvatili ni Žalbu 52 člana SVM-a na Odluku o isključenju, za je glasalo 43, dok je dvoje bilo protiv.
Predstavnik SVM-a zadužen za proces isključivanja članova Karolj Pal je nakon sednice izjavio da će SVM i dalje podržavati Jenea Maglajija kao gradonačelnika Subotice, jer je interes SVM da se ovaj izborni ciklus “završi bez problema”.
“I dalje ćemo sarađivati sa Maglajijem u svim onim pitanjima koja se tiču interesa građana Subotice”, rekao je Pal.
Gradonačelnik Subotice Jene Maglai je povodom isključenja 82 člana iz SVM-a izjavio da je kriza unutar te stranke pristuna već neko vreme i da će isključenja stvoriti još dublje podele unutar mađarske zajednice, kao i među članovima SVM-a.
“Ovaj proces ide u veoma lošem pravcu. SVM je večeras uspeo da isključi i trećeg i četvrtog gradonačelnika Subotice koji su bili iz redova ove stranke”, rekao je Maglai, misleći na sebe i na Gezu Kučeru.
On je dodao da će u naredna dva meseca do izbora ovakvo stanje, i njegova saradnja sa pozicije gradonačelnika, uspeti da se održe i da nikome nije u interesu da bude problema.
“Ovaj period će se istrpeti zato što ne sme da ide na štetu građana Subotice. To je u svačijem interesu i to je razuman potez”, rekao je Maglai, koji je u stranci bio i član predsedništva i saveta.
Novinarima nije bilo dozvoljeno da prisustvuju samom sastanku, a Pal Karolj im je u jednom momentu rekao “izlazite napolje”.
Fotografije: Toth Imre i Magločistač
[huge_it_gallery id=”10″]
[clear]
Izvor: Beta/Magločistač
[clear]
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.