Petnaesti Interetno festival biće održan od 22. do 27. avgusta, uprkos finansijskim poteškoćama, na gradskom trgu u Subotici. Nastupiće više od 12 muzičkih sastava iz šest zemalja sveta – Argentine, Kostarike, Kipra, Urugvaja, Rusije i Mađarske.
Folklorni ansambli nastupiće u večernjim časovima od 19.30 i od 20 časova, a koncerte će održati: Džipo Cirkus, Najt Kruzers bend, Orkestar Gobe, Romano Drom, Ravnica, Cimbalibend, Belau i orkestri folkolornih grupa.
U okviru festivala biće održani i razni prateći programi kao što su sajam starih zanata, gastro sela, vinska ulica, igraonice za decu i drugo.
Interetno festival će 22. i 23. avgusta, osim u Subotici, gostovati i u Kiškunhalašu, a 25. avgusta u Senti gde će se publici na trgu predstaviti strani izvođači, a posetioci će imati prilike da se upoznaju sa različitim kulturama, jelima i običajima.
Direktor Interetno festivala Bela Bodrogi rekao je da su sponzori koji su 14 godina pomagali ovaj festival iz jednog trenutka u drugi uskratili podršku, ali da će uprkos poteškoćama festival biti održan uz pomoć drugih sponzora.
“Stekli smo utisak da oni kojima ne odgovara uspešnost ovog festivala na svaki način pokušavaju da ga onemoguće, ali bez obzira na sve, festival neće izostati”, kazao je Bodrogi novinarima.
On je naveo da je Mađarski nacionalni savet (MNS) u svojoj strategiji za kulturu naveo da ovaj festival ima veliki značaj za mađarsku zajednicu, ali da je ove godine od strane Grada festival podržan sa 100.000 dinara, dok pokrajina nije opredelila sredstva za ovu manifestaciju.
“MNS je davajući stručno mišljenje, kada je u pitanju značaj ovog međunarodnog festivala prema pokrajini i različitim konkursima u Mađarskoj, predložio nula dinara ovom festivalu. Neka to ide na njihovu dušu i komisije koja je to predlagala”, rekao je Bodrogi.
(Magločistač)
[clear]
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.