FUNKCIONERI U SUBOTICI NAPLATILI 15.000 EVRA ZBOG NEKORIŠĆENJA GODIŠNJIH ODMORA

FUNKCIONERI U SUBOTICI NAPLATILI 15.000 EVRA ZBOG NEKORIŠĆENJA GODIŠNJIH ODMORA

Foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

07.11.2016

Kategorija: Subotica

Politička garnitura koja je vodila grad početkom 2016. godine pozajmila je stotinu miliona dinara kako bi obezbedila tekuću likvidnost budžeta (čitaj: nije imala para), a fukcioneri koji su završili svoj mandat polovinom godine naplatili su “nekorišćenje godišnjih odmora” i to u iznosu od skoro 15.000 evra. Po raznim osnovama Grad EBRD-u i poslovnim bankama duguje 3,4 miliona evra, i to bez kredita za unapređenje voda za koji je (ponovo) plaćen “penal” za nepovučena sredstva, ovoga puta u iznosu od preko 40.000 evra.

Ovaj podatak nalazi se u devetomesečnom izveštaju o ovogodišnjem budžetu, koji je prihvatilo Gradsko veće, a čije vam najzanimljivije delove prenosi “Magločistač”.

Dakle, iz tekuće budžetske rezerve, za “isplatu naknadu štete zbog neiskorišćelja godišnjih odmora na osnovu isteka mandata funkcionera” isplaćeno je 1.801.000 dinara.

U izveštaju nije navedeno koliko je funkcionera koji su nakon majskih izbora ostali bez fotelja u Gradskoj kući iskoristilo ovo pravo, kao ni konkretna imena, ali ni zakonski osnov.

U periodu januar – septembar 2016. godine budžet Grada Subotice je raspolagao sa sredstvima u visini od 3.771.734.024 dinara što iznosi 59,21% planiranog godišnjeg obima, a u odnosu na isti period prethodne godine raspolagano je sa 9,9% više sredstava.

Tokom posmatranog perioda grad je “obrtao” slobodna sredstva u trezoru, čime je ostvaren prihod veći od 4,8 miliona dinara, što je gotovo tri puta manje u odnosu na isti period prošle godine kada je od kamata prihodovano nešto više od 12,3 miliona dinara.

Kao što smo već ranije pisali, u toku prvih devet meseci, u cilju obezbeđivanja sredstava za finansiranje tekuće likvidnosti budžeta grada, pozajmljena su sredstva u visini 100.000.000 dinara.

Račun u blokadi, foto: Magločistač (print screen, nbs.rs)

Račun u blokadi, foto: Magločistač (print screen, nbs.rs)

Međutim, u izveštaju se ne navodi da li je budžet, odnosno kada je račun grada u terzoru bio u blokadi. A i pored pozajmice od sto miliona – bio je. Ukupno 11 dana: od 4. do 8. februara, od 29. do 31. marta, od 23. do 27. septembra i od 5. do 6. oktobra. Ukupan iznos blokade nije poznat.

Grad je takođe koristio zakonski osnov za kažnjavanja uzurpacije poljoprivrednog zemljišta, pošto se navodi da je skinut usev sa poljoprivrednog zemljišta, koje je korišćeno bez pravnog osnova, koji je nakon toga prodat za više od 2,7 miliona dinara.

Što se tiče dugova, Grad Subotica Evropskoj banci za obnovu i razvoj, po kreditu iz 2004. godine za modernizaciju i proširenje prečistača otpadnih voda u visini od devet miliona evra, na dan 30. septembar 2016. godine duguje 2.849.786,34 evra.

Societe generale banci za kupovinu vojne imovine se duguje 40.230.905,99 dinara, a za kupovinu mini-buseva AIK banci se duguje 514.965,75 evra.

Što se tiče Ugovora o zajmu sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj za projekat unapređenja vodnih sistema u Subotici u visini od 11 miliona evra, do 30. septembra 2016. godine povučeno je 4.078.735,21 evra zajma i 1.287.683,69 evra donacije za tehničku pomoć za izvođenje projekta.

U toku izveštajnog perioda izvršeno je plaćanje kamate u visini od 26.444,53 evra, zatim (ponovo) provizije na nepovučena sredstva u visini od 41.806,72 evra i dela glavnice u visini od 346.420,00 evra.

(Magločistač)

m od logoa sa rogovima mali

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.