Instruktor spasavanja na vodi Crvenog krsta Srbije Žolt Sendi rekao je da su uglavnom mlađi građani mnogo otvoreniji da pomognu.
“Mlađi mnogo lakše smeju da priđu. Možda se ne boje toga da se nešto loše može dogoditi. Idu intuitivno – za srcem, a mnogi od njih su završili i obuku za pružanje prve pomoći preko auto škola i na druge načine”, kazao je Sendi novinarima u gradskom Pres centru.
On je rekao da je u proteklih 20 godina mnogo rađeno na prevenciji kada je u pitanju spašavanje života na vodi i da se uvodi red na kupališta u državi.
“Ponosni smo što iza nas ima jako mnogo spašenih života, direktno ili indirektno. Uspeli smo uvesti nekakav red na kupališta u celoj Srbiji i van Srbije”, kazao je Sendi.
On je podsetio da je ljudski život neprocenjiv, a da se taj ljudski život ponekad zaboravi i da se pada na sitnicama.
[quote color=”#000000″ bgcolor=”#f2f2f2″ bcolor=”#b53729″]Služba spasavanja na vodi Crvenog krsta u Subotici obeležiće u petak, 23. juna, 20 godina rada u okviru kog će po prvi put biti održana promocija spasilačkog sporta na bazenu u Dudovoj šumi, dok će svečana Akademija biti održana u Eko centru na Paliću sa početkom u 18 časova.[/quote]
Rukovodioc Službe spasavanja na vodi Crvenog krsta Subotica Rudolf Renčenji rekao je da će u okviru promocije spasilačkog sporta na bazenu u Dudovoj šumi, u petak, 23. juna, sa početkom u 9 časova, biti organizovano takmičenje u osam disciplina, a da je ulaz za sve posetioce besplatan.
“Biće organizovano ukupno pet ekipa, a svaka ekipa će imati četiri člana. Takmičari dolaze iz Bele Crkve, Kikinde, Novog Sada i dve ekipe iz Subotice”, kazao je Renčenji.
On je rekao da će na kraju takmičenja biće održane i pokazne vežbe na koji način se spašavaju ljudi iz vode.
Prema rečima sagovornika, prva Služba spasilaštva na vodi je na ovim prostorima osnovana u Subotici, a prvi spasilac u Subotici obučen je 1902. godine.
(Magločistač)
[clear]
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.