Srpski rvač Davor Štefanek osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. On je u finalu pobedio Migrana Arutunjana iz Jermenije i tako doneo prvu medalju Srbiji u Riju.
Davor Štefanek rođen je 12. septembra 1985. godine u Subotici. Karijeru je počeo u rodnom gradu, a vrlo brzo su ga primetili stručnjaci predviđajući me zlatnu karijeru. Bio je član Spartaka, potom Proletera iz Zrenjanina, a onda se vratio u Spartak. Borio se i za Partizan u Kupu evropskih šampiona, kada je osvojio najjače klupsko takmičenje na Starom kontinentu i proglašen za najboljeg takmičara.
Učesnik je Olimpijskih igara u Atini 2004. i Pekingu, 2008. godine, dok u Londonu nije nastupao. Prvi je srpski rvač koji se kvalifikovao za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru, osvajanjem bronzane medalje na Svetskom prvenstvu u Las Vegasu 2015.
Medalju sa Olimpijskih igara dodaće prebogatoj riznici odličja i trofeja osvojenih do sada u kategorijama 60 i 66 kilograma. Naime, osvajač je zlatne medalje na Svetskom juniorskom prvenstvu 2005. u Litvaniji i na Mediteranskim igrama 2009. godine u Peskari. Kao junior je bio drugi na seniorskom Evropskom prvenstvu 2004. u Švedskoj i Gran-priju Mađarske 2009.
Proglašen je i za sportistu godine Grada Subotice u kategoriji seniora 2008. godine, kada je osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu. Zlato sa šampionata sveta donelo mu je titulu najboljeg sportiste Srbije za 2014. godinu.
Bronzom se okitio i 2012. na Evropskom prvenstvu u Beogradu. Na Svetskom prvenstvu 2014. osvojio je zlatnu medalju, prvo odličje na Svetskim prvenstvima za našu zemlju od 2007. i prvu zlatnu od 1981. U Las Vegasu je bio treći.
Štefanek je poručio da planira da se bavi rvanjem do 2018. godine, a posle toga će se posvetiti trenerskom poslu i učiti mališane kako da postanu šampioni.
Izvor: eKapija
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.