DANI EVROPSKE BAŠTINE OD 27. DO 29. SEPTEMBRA U SUBOTICI

DANI EVROPSKE BAŠTINE OD 27. DO 29. SEPTEMBRA U SUBOTICI

Izvor: Savremena galerija Subotica

Objavio: Magločistač

26.09.2017

Kategorija: Subotica

Dani evropske baštine u Subotici biće obeleženi od srede do petka, 27. do 29. septembra, vođenjem kroz objekte sakralne baštine grada i upoznavanjem sa procesima njihove restauracije.

Tokom ova tri dana, građani će imati prilike da sa stručnjacima i restauratorima obiđu radove u Franjevačkom samostanu, Sinagogi i Crkvi svetog Vaznesenja Gospodnjeg.

[quote color=”#000000″ bgcolor=”#e5e5e5″ bcolor=”#aa2323″]

Program:

 

27. septembar
Franjevački samostan, 16 časova:

dr Žužana Pap Korhec, viši restaurator, Gradski muzej Subotica

28. septembar
Sinagoga, 17 časova: 

Vladimir Džamić, istoričar umetnosti savetnik, Republički zavod za zaštitu spomenika kulture

29. septembar
Pravoslavna crkva Sv. Vaznesenja Gospodnjeg, 18 časova:

mr Aleksandra Jeftić i Goran Bolić, slikari konzervatori, Međuopštinski zavod za zaštitu spomenika kulture Subotica

[/quote]

Dani evropske baštine u Subotici prvi put su bili organizovani 2011. godine, u vidu šetnje gradskim jezgrom, kao deo programskih aktivnosti projekta Nasmeši se Subotici.

Ovoga puta, Dane evropske baštine organizuju ustanove kulture grada Subotice i civilna udruženja: Međuopštinski zavod za zaštitu spomenika kulture Subotica, Gradski muzej Subotica, Savremena galerija Subotica, Turistička organizacija Subotica i NVO Authentic Vojvodina, dok u programu učestvuju i Franjevački samostan i Crkvena Opština subotička (Crkva sv. Vaznesenja Gospodnjeg).

 

 

(Magločistač)

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.