BLESAK: VRŠNJAČKO NASILJE POSTALO DRUŠTVENO PRIHVATLJIVO

BLESAK: VRŠNJAČKO NASILJE POSTALO DRUŠTVENO PRIHVATLJIVO

Foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

17.04.2016

Kategorija: Subotica

Predstavnik grupe građana „Dva minuta tišine“ u Subotici Oliver Blesak izjavio je danas, nakon protesta tišine za „Aleksin zakon“, da je vršanjačko nasilje u školama i na ulicama posledica loše društveno-poltičke situacije i posledica izostanka reakcije članova porodice i institucija.

Foto: Magločistač

Oliver Blesak, foto: Magločistač

„Problem je što institucije i sami roditelji ne reaguju na probleme blagovremeno, što se nasilje u našem društvu toleriše i što je postalo društveno prihvatljivo“, rekao je Blesak novinarima na gradskom trgu.

Prema njegovim rečima, „Aleksin zakon“, koji bi trebao da reguliše i spreči vršnjačko nasilje u društvu, mora biti usvojen u Skupštini Srbije jer institucije ne reaguju na adekvatan način kada je u pitanju nasilje među mladima, kao i da postoji veliki broj nerešenih slučajeva.

„Dovoljno se govorilo o ovom problemu, dovoljno smo bili svedoci vršnjačkog nasilja o kojima se ne govori jer nemamo kome da se obratimo, vreme je da se deluje“, kazao je Blesak.

Foto: Magločistač

Foto: Magločistač

Reč je o setu zakona koji nosi ime po dečaku Aleksi Jankoviću iz Niša, koji je dugo trpeo vršnjačko nasilje, i na kraju pronašao izlaz u samoubistvu, a institucije koje je trebalo to da spreče nisu ništa preduzele. Ovim zakonom bilo bi predviđeno kako i šta raditi u slučajevima nasilja među mladima.

Protest dva minuta ćutnje za “Aleksin zakon” je, osim u Subotici, održan u još sedam gradova u Srbiji.

Nacrt „Aleksinog zakona“ možete pročitati ovde: Nacrt Aleksinog zakona

 

(Magločistač)

m od logoa sa rogovima mali

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.