Bivšim radnicima fabrike „Solid“ isplaćene zaostale plate i povezan radni staž

Bivšim radnicima fabrike „Solid“ isplaćene zaostale plate i povezan radni staž

Foto: NJ/Magločistač

Objavio: Magločistač

22.12.2023

Kategorija: Subotica

Predsednik Saveza samostalnih sindikata grada Subotice Ištvan Huđi izjavio je danas da su svim bivšim radnicima nekada poznate subotičke fabrike „Solid“, koja je otišla u stečaj pre četiri godine, konačno isplaćene zaostale plate i da im je povezan radni staž od 2015. do 2019. godine.

On je podsetio da je od 2016. godine fabrika „Solid“ bila u teškom poslovnoj i finansijskoj situaciji a da je 2019. godine proglašen stečaj ovog preduzeća. Imovina „Solida“ je jedna hala u prostoru fabrike a sve ostalo od nepokretnosti je prodato ili je preuzeto u potraživanjima.

Stevan Huđi, foto: NJ/Magločistač

Napominje da je Sindikat grada Subotice i lokalni ombudsman imao veliku ulogu u rešavanju ovog problema za 200 radnika.

„U iznosu od devet minimalnih zarada svakom radniku koji je potpisao rešenje je na tekuće račune isplaćeno oko 270.000 dinara. U pitanju je rešenje Vlade Srbije da se sredstva iz budžeta uplate u republički PIO fond preduzećima u vreme privatizacije, gde je staž ostao otvoren, a gde su radnici ove fabrike odlaskom u stečaj oštećeni“, naveo je Huđi.

Samostalni sindikat grada Subotice je učinio sve, dodao je, da se ovaj slučaj završi u korist radnika.

On je pozvao sve radnike ove fabrike koji su samostalno uplaćivali staž u PIO fond da bi povezali nedostajuće godine, da se jave sindikatu kako bi se obavio povrat sredstava.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.