BERLIN: RASTE BROJ ZAHTEVA GRAĐANA SRBIJE ZA AZIL

BERLIN: RASTE BROJ ZAHTEVA GRAĐANA SRBIJE ZA AZIL

Objavio: Magločistač

20.08.2015

Kategorija: Subotica

Građani Srbije su u julu mesecu podneli ukupno 2.377 zahteva za azil i tako se našli na trećem mestu, iza Sirije i Albanije, saopštilo je nemačko Ministarstvo unutrašnjih poslova podatke Savezne službe za migracije i izbeglice.

Broj zahteva za azil građana Srbije pokazuje tendenciju rasta, pošto je u maju bilo podneto 1.990, a u junu 2.240 zahteva.

U julu je ukupno u Nemačkoj podneto 37.531 zahteva, što je za 93,2 odsto više nego u julu 2014. godine.

Iza Srbije se, po broju zahteva u julu mesecu nalaze Avganistan, Irak, Makedonija, Kosovo, Eritreja i Bosna.

U periodu od početka godine, Srbija se, po broju zahetva za azil našla na četvrtom mestu, iza Sirije, Kosova i Albanije, sa ukupno podnetim 18.287 zahteva, što je znatno više nego u periodu januar-jul 2014. godine, kada su građani Srbije podneli 11.858 zahteva.

Kada je reč o julu – građani Srbije su od ukupno 2.377 podnetih zahteva, po prvi put podneli 1.449 zahteva, dok je ponovljenih bilo 928.

Nemački ministar unutrašnjih poslova Tomas de Mezijer je, povodom ovih najnovijih podataka, rekao da je Nemačka postala top destinacija za tražioce azila koji beže od rata i progona, ali i za one iz zemalja Jugoistočne Evropi, uključujući Albaniju, Srbiju i Kosovo gde nema oružanih sukoba i ciji zahtevi nemaju šanse da budu pozitivno rešeni.

“Evropska komisija bi trebalo da deluje protiv država clanica EU koje ne izvršavaju svoje obaveze. Ovakav razvoj situacije je izazov za sve nas”, rekao je Mezijer.

Prema njegovim rečima, Berlin racuna da će ove godine u Nemačkoj oko 800.000 ljudi zatražiti azil, što je najveća navala azilanata u istoriji Savezne Republike Nemačke.

 
Izvor: Tanjug

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.