DZVM optužuje vlast u Bačkoj Topoli da je zatvorila vrata pred studentima, a SVM da je poslušnik režima

DZVM optužuje vlast u Bačkoj Topoli da je zatvorila vrata pred studentima, a SVM da je poslušnik režima

Foto: NJ/Magločistač

Objavio: Magločistač

14.05.2025

Kategorija: Bačka Topola , Politika

Demokratska zajednica vojvodanskih Mađara (DZVM) optužila je danas lokalnu vlast u Bačkoj Topoli da je zatvorila vrata pred studentima, navodeći da se „Savez vojvođanskih Mađara (SVM) ponovo ponaša kao poslušnik režima“.

„Neprijatno smo iznenađeni činjenicom da lokalna vlast u Bačkoj Topoli na čelu sa predsednikom opštine Adrianom Satmarijem – i pored početnih obećanja, nije obezbedila mogućnost za smeštaj studentima koji pešače ka Subotici, kako bi mirnim putem izrazili protest protiv korumpiranog sistema“, navodi se u saopštenju ove stranke.

Iz DZVM-a podsećaju da su fiskulturne sale škola ranije redovno služile u ove svrhe, ali da je ovog puta, „pod izgovorom administrativnih prepreka, doneta politička odluka da se vrata zatvore pred mladima“.

„Time su Satmari i SVM jasno pokazali da ne zastupaju interese vojvođanske mađarske zajednice, već su deo represivnog sistema i njegovi ponizni izvršioci“, smatraju u DZVM-u.

U ovoj stranci osuđuju ovaj, kako su naveli, „kukavički i cinični potez koji, nasuprot hrabrosti i solidarnosti mladih, svedoči o strahu i aroganciji vlasti“.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 86. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti, rodnog identiteta ili drugog ličnog svojstva bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.