Nacionalnim savetima iz budžeta Opštine Bačka Topola ove godine više od 3,7 miliona dinara

Nacionalnim savetima iz budžeta Opštine Bačka Topola ove godine više od 3,7 miliona dinara

Foto: MS/Magločistač

Objavio: Magločistač

26.05.2025

Kategorija: Bačka Topola

Opštinsko veće opštine Bačka Topola donelo je rešenje o raspoređivanju sredstava za finansiranje delatnosti nacionalnih saveta u 2024. godini, kojim je predviđeno da tri saveta podele 3.750.000 dinara, što je za 250.000 dinara više nego lane.

Najveći deo predviđene sume, 3,2 miliona dinara, i ove godine će biti uplaćen na račun Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine, što je 200.000 više nego 2024. godine.

Istovremeno će po 275.000 dinara pripasti savetima rusinske i slovačke nacionalne manjine za programske aktivnosti na teritoriji bačkotopolske opštine.

Nacionalni saveti nacionalnih manjina su obavezni da Opštinskoj upravi Bačka Topola dostave izveštaj o utrošku ovih sredstava najkasnije do 15. januara 2026. godine.

Namenska sredstva se dodeljuju onim savetima koji predstavljaju nacionalne manjine u udelu od najmanje 10 odsto lokalnog stanovništva ili nacionalnim manjinama čiji je jezik u službenoj upotrebi na teritoriji jedinice lokalne samouprave.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 86. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti, rodnog identiteta ili drugog ličnog svojstva bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.