TRŽIŠTE PŠENICE: PROIZVOĐAČI TRAŽE 18 DINARA PO KILOGRAMU

TRŽIŠTE PŠENICE: PROIZVOĐAČI TRAŽE 18 DINARA PO KILOGRAMU

Objavio: Magločistač

13.07.2016

Kategorija: U fokusu

Nezavisna asocijacija poljoprivrednika Srbije najavila je ranije da će organizovati proteste, jer su nezadovoljni otkupnom cenom pšenice.

Predstavnici Ministarstva poljoprivrede i zaštite životne sredine i Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija Srbije sastaće se sutra sa proizvođačima pšenice, odnosno predstavnicima udruženja, mlinarske industrije i otkupljivačima, rečeno je danas agenciji Beta u Ministarstvu poljoprivrede.

“Sastanak će biti organizovan u cilju pronalaska najboljeg mogućeg rešenja kada je reč o trenutnom stanju na tržištu pšenice”, navode u tom ministarstvu.

Podsetili su da je u toku izrada pravilnika koji će, između ostalog, obezbediti plaćanje pšenice, brašna i drugih pekarskih proizvoda prema kvalitetu.

Sastanku će prisustvovati i ministarka poljoprivrede Snežana Bogosavljević Bošković i ministar trgovine Rasim Ljajić.

Nezavisna asocijacija poljoprivrednika Srbije najavila je ranije da će organizovati proteste, jer su nezadovoljni otkupnom cenom pšenice.

Poljoprivrednici traže da se pšenica otkupljuje po stvarnoj tržišnoj ceni koja je, kako navode, oko 18 dinara po kilogramu, a ukazali su i da je monopolsko ponašanje velikih otkupljivača dovelo cenu pšenice ispod tržišne.

Ove godine očekuje se da će rod pšenice iznositi tri miliona tona, što je za 20 odsto više nego prethodne godine, dok je očekivani prosečan prinos pšenice oko pet tona po hektaru.

 

Izvor: Beta

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.