Pokrenuta kampanja “Nikome se ne ponovilo” povodom 25. godišnjice od genocida u Srebrenici

Pokrenuta kampanja “Nikome se ne ponovilo” povodom 25. godišnjice od genocida u Srebrenici

Objavio: Magločistač

11.07.2020

Kategorija: U fokusu

Inicijativa mladih za ljudska prava u Srbiji, Nezavisno društvo novinara Vojvodine (NDNV) i forumZFD – Srbija, povodom 25. godišnjice od genocida u Srebrenici, pokrenuli su trajnu kampanju „Nikome se ne ponovilo“.

“Cilj nam je da skrenemo pažnju najšire javnosti i da gradimo trajni opomenik na najveći zločin na tlu Evrope nakon Drugog svetskog rata. Da se nikome ne bi ponovio, i da bi Srebrenica postala univerzalni antiratni simbol”, navodi se u saopštenju za javnost.

U okviru ove kampanje, tri organizacije su na društvenim mrežama prvo sa građanima podelile kratak video „Nikome se ne ponovilo“, dok je horkestar rearanžirao i otpevao pesmu „Nikome se ne ponovilo“, antiratni apel Kemala Montena. Na čelu kreativnog tima su autorka društveno angažovanih kampanja Nadežda Milenković i reditelj Nikola Ljuca.

“U godinama koje dolaze, naša kampanja neće prestati. U mesecima koji su pred nama raspisaćemo konkurs za kratke video-radove na temu Srebrenice, sa akcentom na mlađe autore. Najbolji radovi biće nagrađeni. Onoga momenta kada se svet vrati u normalu, organizovaćemo i festival dokumentarnog filma, kao još jedan deo opomenika koji ćemo uporno i bez odustajanja graditi”, najavljuju iz Inicijative, NDNV-a i forumZFD-Srbija.

Kampanju je podržalo Ministarstvo spoljnih poslova Savezne Republike Nemačke, koja podržava napore u regionu Zapadnog Balkana za uspostavljanje participativne kulture sećanja, regionalne saradnje i pomirenja.

 

 

 

(Magločistač)

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.