Takmičenje “Domaćinstvo koje su laste izabrale”: Tona kukuruza za domaćinstvo s najviše gneza seoskih lasta

Takmičenje “Domaćinstvo koje su laste izabrale”: Tona kukuruza za domaćinstvo s najviše gneza seoskih lasta

Objavio: Magločistač

03.06.2020

Kategorija: U fokusu

Društvo za zaštitu i proučavanje ptica Srbije organizuje takmičenje “Domaćinstvo koje su laste izabrale”, a glavna nagrada je – tona kukuruza. Prijave se primaju do 15. juna do 20 časova.

Cilj takmičenja je pružanje podrške malim poljoprivrednim koja se poljoprivredom bave na tradicionalan način jer seoske laste, kao jedan od simbola sela, zavise od štala u kojima one svijaju gnezda i pronalaze insekte kojima se hrane, navode iz ove organizacije.

Da bi učestvovali na takmičenju, učesnici moraju da poseduju najmanje jedno ili više zauzetih gnezda seoskih lasta u svom domaćinstvu, a u slučaju da postoje dva ili više domaćinstava sa istim brojem aktivnih gnezda, o pobedniku će odlučiti žiri koji čine Jožef Gergelj, predsednik Upravnog odbora Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije, Milan Ružić, zvršni direktor Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije, i Slobodan Knežević, koordinator programa „Proleće uživo“.

Prijavljivanje se vrši putem prijavnog formulara koji možete popuniti OVDE ili putem telefona na broj 011/33-43-902, a sve dodatne informacije možte dobiti slanjem upita na imejl proleceuzivo@pticesrbije.rs, ili pozivom na telefon 021/631-83-43 i 011/33-43-902.

Takmičenje “Domaćinstvo koje su laste izabrale” je organizovano od strane Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije (DZPPS) u okviru programa „Proleće uživo”, uz podršku HeidelbergCement.

(Magločistač)

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.