PARTIJE IZ REPUBLIČKE VLASTI OGLUŠILE SE O POZIV VOJVOĐANSKIH PAORA

PARTIJE IZ REPUBLIČKE VLASTI OGLUŠILE SE O POZIV VOJVOĐANSKIH PAORA

Objavio: Magločistač

05.03.2016

Kategorija: U fokusu

Potrebno ukinuti zločinački Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Na tribini “Agrar u predizbornim programima stranaka” koju je u Novom Sadu organizovao Klub 100P plus, nisu se pojavili predstavnici vladajućih partija na republičkom nivou. Predstavnike su poslale Demokratska stranka, Liga socijaldemokrata Vojvodine, Levica Srbije, Nova Srbija i Socijaldemokratska stranka, kao i Vojvođanski klub.

“Osnovni uslov da se bavimo ovom industrijom, jeste da se sačuva poljoprivredno zemljište. Za to je, pre svega potrebno da se ukine zločinački Zakon o poljoprivrednom zemljištu”, poručio je predstavnik Demokratske stranke na jučerašnjem skupu Goran Ješić.

Ješić je poručio poljoprivrednicima da su jedino oni u Srbiji konkurentni na evropskom tržištu, da to nije uspeo niko u drugim privrednim delatnostima – ni u IT sektoru, niti u automobilskoj industriji. Uz subvencije nekoliko puta manje od onih u EU, ostvaruju i dobre prinose i dobre izvozne rezultate.

Potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za poljoprivredu iz LSV Branislav Bogaroški ocenio je da treba da se osnuje fond za zemljište kojim bi Vojvodina upravljala.

Predstavnik Vojvođanskog kluba Đorđe Bugarin rekao je da treba formirati poljoprivrednu komoru, sastavljenu od predstavnika poljoprivrednih gazdinstava koji bi bili u komunikaciji sa ministarstvom i sekretarijatom za poljoprivredu i bez čijeg učešća se ne bi mogla donositi nijedna mera od interesa za poljoprivredu.

Izvor: Agrosmart

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.