Nova Fejsbuk emisija NDNV-a: O uticaju ekonomske krize na tržište rada

Nova Fejsbuk emisija NDNV-a: O uticaju ekonomske krize na tržište rada

Objavio: Magločistač

26.05.2020

Kategorija: U fokusu

Nezavisno društvo Novinara Vojvodine (NDNV) 28. maja emitovaće novu onlajn emisiju koja će biti posvećena položaju radnika u Srbiji u vreme pandemije, uticaju ekonomske krize na tržište rada i funkcionisanju zaštite radnih prava.

U emisiji će učestvovati potpredsednik Ujedinjenog granskog sindikata „Nezavisnost“ Dragan Milanović Pilac, glavni urednik portala Radnik Miloš Vučković i novinarka portala Mašina Irena Pejić.

U emisiji će biti reči o partijskom zapošljavanju, prekarnom položaju radnika i jeftinoj radnoj snazi kao faktoru koji određuju tržiše rada u Srbiji koje se godinama suočava sa sužavanjem prava radnika, ali i masovnim odlivom, ne samo stručnjaka nego i svih kvalifikovanih radnika iz zemlje.

Neka od tema emisije biće i kako će pandemija uticati na promene u odnosima države i radničke klase u Srbiji, uticaju vladajućih partija na tržište rada i manipulacije radnim mestima, saopštio je NDNV.

„Zašto na političkoj sceni ne postoje akteri koji bi štitili inetrese sveta rada, i da li su radnicima prijemčiviji nacionalnistički i mitološki programi nego oni koji bi se bazirali na zaštiti njihovih interesa“, jedno je od pitanja koja će biti razmotreba tokom emisije.

Emisije će biti emitovana na Fejsbuk stranici Nezavisnog društva novinara Vojvodine, a projekat je podržala Trag fondacija u okviru programa “Aktivne zajednice”.

NDNV je serijal emisija “NDNV Media Hub” započeo početkom aprila povodom privođenja naše koleginice Ane Lalić.

Izvor: Autonomija

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.