NE DA(VI)MO BEOGRAD: KRIVIČNA PRIJAVA ZBOG OŠTEĆENJA OBALOUTVRDE NA SAVI

NE DA(VI)MO BEOGRAD: KRIVIČNA PRIJAVA ZBOG OŠTEĆENJA OBALOUTVRDE NA SAVI

Foto: Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

05.09.2017

Kategorija: U fokusu

Inicijativa Ne da(vi)mo Beograd danas je podnela krivičnu prijavu protiv direktora kompanije “Beograd na vodi” d.o.o. Nikole Nedeljkovića i drugih odgovornih osoba zbog izazivanja opšte opasnosti, nepropisnog i nepravilnog izvođenja građevinskih radova, povodom oštećenja obaloutvrde na Savskom šetalištu.

Prijavom su obuhvaćena i odgovorne osobe inspekcije Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture koja su i posle više podnetih prijava, odbila da izvrše nadzor nad nelegalnim radovima koji se obavljaju na desnoj obali Save.

Pre sedam dana, na delu obaloutvrde između mosta Gazela i Starog savskog mosta otvorila se rupa dubine najmanje 16 metara, koja je sa sobom povukla i deo nasipa u dužini od 30 metara iznad kojeg se nalazi Savsko šetalište, navodi se u saopštenju.

Inicijativa je navela da kompanija “Beograd na vodi” od jula 2015. godine, izvodi građevinske radove na Savskom šetalištu, iako za izgradnju kaskadnih terasa, dogradnju i izgradnju nedostajućih delova obaloutvrde, Ministarstvo nikada nije izdalo dozvolu, niti dalo saglasnost na projektnu dokumentaciju na osnovu koje se ovi radovi izvode.

“Inicijativa Ne da(vi)mo Beograd smatra da oštećenje sistema koji bi trebalo da štiti Beograd od poplava kakve smo doživeli 2014. godine, nije posledica nesrećnog slučaja već kontinuiranog bahatog odnosa gradske i republičke vlasti prema javnim dobrima Beograda”, navodi se u saopštenju.

Izvor: Beta

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.