NAKON PRITISKA, MINISTARSTVO KULTURE FORMIRALO NOVE KONKURSNE KOMISIJE

NAKON PRITISKA, MINISTARSTVO KULTURE FORMIRALO NOVE KONKURSNE KOMISIJE

Objavio: Magločistač

03.03.2020

Kategorija: U fokusu

Udruženje novinara Srbije (UNS) saopštilo je da je Ministarstvo kulture i informisanja donelo osam novih rešenja o članovima komisija za ocenjivanje ovogodišnjih medijskih projekata, dok su prethodna rešenja poništena.

U sastavu devet komisija, pet predstavnika biće iz Udruženja novinara Srbije. Kako je saopšteno, projekte prijavljene na konkursima Ministarstva kulture za sufinansiranje medijskog sadržaja ocenjivaće i po tri predstavnika Nezavisnog udruženja novinara Srbije (NUNS), Asocijacije nezavisnih elektronskih medija (ANEM), Lokal presa i Društva novinara Niša (DNN), dok će po dva člana biti predstavnici Asocijacije medija i Društva novinara Vojvodine.

U komisijama će učestvovati i po jedan član udruženja RAB Srbija, Profesionalnog udruženja novinara Srbije (PROUNS), Udruženja sportskih novinara Srbije i Asocijacije Radio-televizije Srbije, kao i 20 nezavisnih medijskih stručnjaka.

UNS je podsetio da je Ministarstvo kulture i informisanja – posle reagovanja tog udruženja da će povući svoje predstavnike iz konkursnih komisiji zato što su u njima u najvećem broju bili predstavnici nereprezentativnih udruženja, UNS-u poslalo novi predlog rešenja.

Nezadovoljni izborom članova konkursnih komisija Ministarstva kulture reagovali su i Asocijacija medija, ANEM, Asocijacija onlajn medija, Lokal pres, Nezavisno društvo novinara Vojvodine i NUNS.

Ministarstvo kulture i informisanja raspisalo je devet medijskih konkursa za koje je opredeljeno ukupno 274 miliona dinara za javno informisanje, naveo je UNS.

 

 

 

Izvor: Beta

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.