MAĐARSKA VLADA PREDLOŽILA VRAĆANJE “IMIGRACIONOG PRITVORA” ZA MIGRANTE

MAĐARSKA VLADA PREDLOŽILA VRAĆANJE “IMIGRACIONOG PRITVORA” ZA MIGRANTE

Foto: Tatjana Ljubić, Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

10.02.2017

Kategorija: U fokusu

Mađarska vlada predložila je vraćanje “imigracionog pritvora” kojim bi se ograničilo kretanje migrantima koji bi se na državnoj granici smeštali u kontejnere do odluke države o njihovim molbama za azil, izjavio je šef kabineta mađarskog premijera Janoš Lazar.

Lazar je rekao da bi za vreme “kriznog stanja prouzrokovanog masovnim useljenjem” bilo određeno “obavezno mesto boravka” onima koji se “mađarskoj državi obraćaju sa ciljem useljenja”. To “mesto boravka” će zapravo biti državna granica, to jest, kontejneri u kojima će moći da se smesti 200 do 300 ljudi. Do odluke o njihovim molbama, “migrantima će biti ograničeno kretanje”, prenosi portal Vojvodina danas.

Dodao je da će “telekomunikacionim sredstvima biti osigurani uslovi za sprovođenje sudskih postupaka”, kao i da mađarska vlada računa da će zbog ovih odluka imati rasprave sa Evropskom komisijom.

On je najavio da će zbog pogoršanja migrantske situacije, mađarska vlada izgraditi i drugu ogradu na granici, povećati pomoć humanitarnim organizacijama koje deluju na granici, broj vojnika, kao i povećati proizvodnju pešadijskog naoružanja.

“intenziviraćemo proizvodnju pešadijskog naoružanja u Mađarskoj, kazao je Lazar i dodao “da već ima novih vrsta takvog oružja koje vojska isprobava”.

U kampovima u Mađarskoj trenutno se nalazi ukupno oko 600 ljudi.

 

(Magločistač)

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.