BLIC: ZBOG ZASTARELOSTI NIKO NEĆE ODGOVARATI ZA SMRT ALEKSE

BLIC: ZBOG ZASTARELOSTI NIKO NEĆE ODGOVARATI ZA SMRT ALEKSE

Foto: Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

27.07.2017

Kategorija: U fokusu

Zbog zastarelosti slučaja Alekse Jankovića (14), koji je zbog vršnjačkog nasilja 2011. izvršio samoubistvo, niko ne može disciplinski da odgovara iako je utvrđen niz propusta zaposlenih u školi, piše Blic.

Dragana Janković, majka dečaka, izjavila je za beogradski list da su propusti u radu Osnovne škole “Sreten Mladenović Mika” u Nišu utvrđeni tek nakon što su se u decembru prošle godine obratili Aleksandru Vučiću, tadašnjem predsedniku Vlade Srbije.

“Tek nakon više od šest godina od smrti Alekse, početkom jula, dobili smo obaveštenje iz Ministarstva prosvete o izvršenoj nenajavljenoj inspekciji i reviziji slučaja u kojoj su potvrđeni naši navodi o zataškavanju slučaja i izbegavanju disciplinske odgovornosti zaposlenih u školi, gde se poimence navode osobe koje su zataškavale, kao i način zataškavanja”, rekla je ona za Blic.

Kako kaže, u pisanom odgovoru je navedeno da je “pored svih utvrđenih činjenica i propusta, zakonski slučaj pokretanja disciplinske odgovornosti zastareo”.

Nasilnicima petice iz vladanja

Troje nasilnika, od njih sedam koji su maltretirali Aleksu, presudom Višeg suda za maloletnike u Nišu pravosnažno su osuđeni maksimalnim kaznama – vaspitnim merama što podrazumeva pojačan nadzor Centra za socijalni rad.

Nasilnici su na kraju školske godine dobili petice iz vladanja, piše Blic.

List podseća da je škola osuđena za propuste u radu, a u dva odvojena postupka odgovorni za greške u radu osuđeni su na ukupno više od četiri miliona dinara kazne.

 

Izvor: Blic

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.